M39003/01-8182H
Vishay Sprague
Product No:
M39003/01-8182H
Description:
CAP TANT 0.39UF 10% 50V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Size / Dimension 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 0.39 µF
Features High Reliability
Failure Rate D (0.001%)