M55342E03B14B0RT5
Vishay Dale Thin Film
Product No:
M55342E03B14B0RT5
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Package:
1005
Description:
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/5W 1005
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.105" L x 0.050" W (2.67mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1005
Resistance 14 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM1005
Power (Watts) 0.2W, 1/5W
Package / Case Nonstandard
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale Thin Film
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)