M7RX15SB4YS
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
M7RX15SB4YS
Description:
MOTOR INDUCT 70MM 100V 15W
User Guide
Torque - Rated (oz-in / mNm) 12.46 / 88
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.236" (6.00mm)
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CCC, CE, cURus
Encoder Type -
Voltage - Rated 200VAC
Size / Dimension Square - 2.756" x 2.756" (70.00mm x 70.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 3.228" (82.00mm)
Length - Shaft and Bearing 0.535" (13.60mm)
RPM 1600 RPM
Series -
Function Standard
Type AC Motor
Power - Rated 15W