Home / Free Hanging, Panel Mount / M80-4000000F3-05-305-00-000
minImg
M80-4000000F3-05-305-00-000
Harwin Inc.
Product No:
M80-4000000F3-05-305-00-000
Manufacturer:
Harwin Inc.
Description:
CONN RCPT 5POS CRIMP GOLD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 5
Color Black
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Row Spacing -
Contact Type Female Socket, Coaxial
Mounting Type Panel Mount
Fastening Type Screw Lock
Product Status Active
Wire Gauge -
Series Datamate Mix-Tek
Wire Type Coaxial
Connector Type Receptacle
Pitch 0.157" (4.00mm)