Home / Free Hanging, Panel Mount / M80-4000000FE-06-32A-00-000
minImg
M80-4000000FE-06-32A-00-000
Harwin Inc.
Product No:
M80-4000000FE-06-32A-00-000
Description:
CONN RCPT 6POS SOLDER 12AWG GOLD
User Guide
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Row Spacing -
Contact Type Female Socket, Power
Mounting Type Panel Mount, Right Angle
Fastening Type -
Product Status Obsolete
Wire Gauge 12 AWG
Series Datamate Mix-Tek
Wire Type Discrete
Connector Type Receptacle
Pitch 0.157" (4.00mm)