M85049/1811Z03A
Amphenol Interconnect India
Product No:
M85049/1811Z03A
Description:
CONN BACKSHELL W/CLMP SZ11 B BLK
User Guide
Cable Opening 0.250" ~ 0.380" (6.35mm ~ 9.65mm)
Ingress Protection Environment Resistant
Color Black
Material Aluminum Alloy
Thread Size -
Shielding Shielded
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Diameter - Outside 0.850" (21.59mm)