M9RX40GB4DGA
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
M9RX40GB4DGA
Description:
STANDARD MTR 1650 RPM 110/115V
User Guide
Torque - Rated (oz-in / mNm) 32.57 / 230
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Diameter - Shaft -
Termination Style Wire Leads
Approval Agency CCC, CE, UL
Encoder Type -
Voltage - Rated 110, 115VAC
Size / Dimension Square - 3.543" x 3.543" (90.00mm x 90.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 4.094" (104.00mm)
Length - Shaft and Bearing 0.504" (12.80mm)
RPM 1650 RPM
Series -
Function Standard
Type AC Motor
Power - Rated 40W