Home / Crystals / MA-506 14.31818M-C0
minImg
MA-506 14.31818M-C0
EPSON
Product No:
MA-506 14.31818M-C0
Manufacturer:
EPSON
Description:
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series MA-506
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SOJ, 3.30mm pitch