MA0402CG391K100
Meritek
Product No:
MA0402CG391K100
Description:
CAP CER 390PF 10V C0G/NP0 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mfr Meritek
Capacitance 390 pF