MA0402XR471K250
Meritek
Product No:
MA0402XR471K250
Description:
CAP CER 470PF 25V X7R 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mfr Meritek
Capacitance 470 pF