MA0402YV183Z250
Meritek
Product No:
MA0402YV183Z250
Description:
CAP CER 0.018UF 25V Y5V 0402
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mfr Meritek
Capacitance 0.018 µF