MA0603XR334M100
Meritek
Product No:
MA0603XR334M100
Description:
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 0.33 µF