MA0603YV124Z250
Meritek
Product No:
MA0603YV124Z250
Description:
CAP CER 0.12UF 25V Y5V 0603
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 0.12 µF