MA0805CG221J500
Meritek
Product No:
MA0805CG221J500
Description:
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0805
In Stock : 144000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 4000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
Mfr Meritek
Capacitance 220 pF