MA0805CG4R7C500
Meritek
Product No:
MA0805CG4R7C500
Description:
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.083" L x 0.049" W (2.10mm x 1.25mm)
Mfr Meritek
Capacitance 4.7 pF