MA1206CG100J100
Meritek
Product No:
MA1206CG100J100
Manufacturer:
Meritek
Description:
CAP CER 10PF 10V C0G/NP0 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series MA
Thickness (Max) -
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 10 pF