Home / Ceramic Capacitors / MAASH105SB7682MFCA01
minImg
MAASH105SB7682MFCA01
Taiyo Yuden
Product No:
MAASH105SB7682MFCA01
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 6800PF 100V X7R 0402
In Stock : 19960
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MAAS
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 6800 pF