MAL202135151E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL202135151E3
Description:
CAP ALUM 150UF 20% 16V AXIAL
In Stock : 3502
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.394" L (6.00mm x 10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2500 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm
Series 021 ASM
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 168 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 150 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 1.1 Ohms