MAL211834221E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL211834221E3
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 10V AXIAL
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.53Ohm
Series 118 AHT
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 130.8 mA @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 2.1 Ohms