MAL213668681E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MAL213668681E3
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.319" (33.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 850 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series 136 RVI
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 46 mOhms