MBMS011BLN
Panasonic Industrial Automation Sales
Product No:
MBMS011BLN
Description:
STANDARD MOTOR 3000 RPM 100V
User Guide
Torque - Rated (oz-in / mNm) 45.32 / 320
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.433" (11.00mm)
Termination Style Cable with Connector
Approval Agency -
Encoder Type -
Voltage - Rated 100VAC
Size / Dimension Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 2.756" (70.00mm)
Length - Shaft and Bearing 1.181" (30.00mm)
RPM 3000 RPM
Series MINAS-BL KV
Function Standard
Type AC Motor
Power - Rated 100W