MC10EL57DR2
onsemi
Product No:
MC10EL57DR2
Manufacturer:
onsemi
Package:
16-SOIC
Description:
IC MULTIPLEXER 4 X 2:1 16SOIC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Independent Circuits 1
Circuit 4 x 2:1
Voltage Supply Source Dual Supply
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-SOIC
Series 10EL
Type Multiplexer
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply ±4.2V ~ 5.7V