MC18FA471J-T
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
MC18FA471J-T
Description:
CAP MICA 470PF 5% 100V 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series MC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 470 pF