MC18FD391G-TF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
MC18FD391G-TF
Description:
CAP MICA 390PF 2% 500V 1812
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500 V
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 390 pF