Home / Ceramic Capacitors / MC2-0603B221K500BF3
minImg
MC2-0603B221K500BF3
Lumimax Optoelectronic Technology
Product No:
MC2-0603B221K500BF3
Description:
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL
In Stock : 1000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 20
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.217" L x 0.217" W (5.50mm x 5.50mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Series MonoCap GP
Package / Case Radial
Mfr Lumimax Optoelectronic Technology
Capacitance 220 pF