Home / Ceramic Capacitors / MCASS32NSB7473MTNA01
minImg
MCASS32NSB7473MTNA01
Taiyo Yuden
Product No:
MCASS32NSB7473MTNA01
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MCAS
Thickness (Max) 0.083" (2.10mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.047 µF