MCHN38FM820J-Y
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
MCHN38FM820J-Y
Description:
CAP MICA 82PF 5% 4KV SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.120" (3.05mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 kV
Size / Dimension 0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series MCHN
Package / Case Nonstandard SMD
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 82 pF