Home / Common Mode Chokes / MCM-0905-901-E-RU
minImg
MCM-0905-901-E-RU
Mag Layers
Product No:
MCM-0905-901-E-RU
Manufacturer:
Mag Layers
Description:
CMC 900UH 2A 2LN 900 OHM SMD
In Stock : 915
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 10
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 65mOhm
Impedance @ Frequency 900 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Size / Dimension 0.350" L x 0.213" W (8.90mm x 5.40mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.197" (5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MCM-0905
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 2A