MCS04020D7501BE000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MCS04020D7501BE000
Description:
RES 7.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
In Stock : 20000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
Resistance 7.5 kOhms
Series MCS - Precision
Power (Watts) 0.063W, 1/16W