MD015C104JAB
KYOCERA AVX
Product No:
MD015C104JAB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 2-DIP
In Stock : 200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series DIPGuard® MD
Thickness (Max) -
Package / Case 2-DIP
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF