MD015E224ZAB
KYOCERA AVX
Product No:
MD015E224ZAB
Description:
CAP CER 0.22UF 50V Z5U 2-DIP
User Guide
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient Z5U
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.22 µF