Home / Fixed Inductors / MDH7045C-101MA=P3
minImg
MDH7045C-101MA=P3
Murata Electronics
Product No:
MDH7045C-101MA=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
FIXED IND 100UH 800MA 290MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 750mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.291" L x 0.276" W (7.40mm x 7.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 290mOhm
Series MDH7045C
Inductance 100 µH