MF0204FRE52-10R
YAGEO
Product No:
MF0204FRE52-10R
Description:
RES 10 OHM 1% 0.4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 Ohms
Series MF0
Power (Watts) 0.4W