MFHA2512R5000FE
Eaton - Electronics Division
Product No:
MFHA2512R5000FE
Package:
2512
Description:
RES 0.5 OHM 1% 2W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 500 mOhms
Series MFHA
Power (Watts) 2W