MG18B103K101CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
MG18B103K101CT
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MG
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 10000 pF