Home / Fixed Inductors / MHQ0603P3N5BTD25
minImg
MHQ0603P3N5BTD25
TDK Corporation
Product No:
MHQ0603P3N5BTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
FIXED IND 3.5NH 500MA 250MOHM SM
In Stock : 3248
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 16 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Series MHQ-P
Inductance 3.5 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 6.5GHz