Home / Fixed Inductors / MHQ1005P4N3CT000
minImg
MHQ1005P4N3CT000
TDK Corporation
Product No:
MHQ1005P4N3CT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FIXED IND 4.3NH 800MA 100MOHM SM
In Stock : 2283
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Series MHQ-P
Inductance 4.3 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5GHz