MILS1812R-153K
API Delevan Inc.
Product No:
MILS1812R-153K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 15UH 301MA 2.2 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 301 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Series MILS1812R
Inductance 15 µH
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz