MKP18424124902
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
MKP18424124902
Description:
CAP FILM 0.12UF 400VAC AXIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Ratings -
Series MKP1842
Voltage Rating - DC -
Package / Case Axial, Can
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.12 µF