Home / Fixed Inductors / MLF1608DR39JTD25
minImg
MLF1608DR39JTD25
TDK Corporation
Product No:
MLF1608DR39JTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 390NH 100MA 850MOHM SM
In Stock : 2687
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 850mOhm Max
Series MLF
Inductance 390 nH
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 210MHz