Home / Fixed Inductors / MLF2012A2R2KT000
minImg
MLF2012A2R2KT000
TDK Corporation
Product No:
MLF2012A2R2KT000
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED IND 2.2UH 50MA 500MOHM SMD
In Stock : 22082
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 45 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Series MLF
Inductance 2.2 µH
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 80MHz