MLFA25FTC1R20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA25FTC1R20
Package:
0204
Description:
RES 1.2 OHM 1% 0.4W MELF 0204
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0204
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.2 Ohms
Series MLFA
Power (Watts) 0.4W