MLFA25FTC750R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
MLFA25FTC750R
Description:
RES 750 OHM 1% 2/5W MELF 0204
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 750 Ohms
Series MLFA
Power (Watts) 0.4W, 2/5W