Home / Fixed Inductors / MLG0603P4N1ST000
minImg
MLG0603P4N1ST000
TDK Corporation
Product No:
MLG0603P4N1ST000
Description:
FIXED IND 4.1NH 350MA 400MOHM SM
In Stock : 10290
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 14 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 350 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Series MLG-P
Inductance 4.1 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.8GHz