Home / Fixed Inductors / MLG0603P51NJTD25
minImg
MLG0603P51NJTD25
TDK Corporation
Product No:
MLG0603P51NJTD25
Description:
FIXED IND 51NH 100MA 3.5 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 300 MHz
Q @ Freq 10 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Series MLG-P
Inductance 51 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.4GHz