MLG0603Q43NJT
TDK Corporation
Product No:
MLG0603Q43NJT
Description:
FIXED IND 43NH 80MA 2.7 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 6 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm Max
Series MLG
Inductance 43 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.4GHz