Home / Fixed Inductors / MLG0603S56NJTD25
minImg
MLG0603S56NJTD25
TDK Corporation
Product No:
MLG0603S56NJTD25
Description:
FIXED IND 56NH 50MA 3.2 OHM SMD
In Stock : 13490
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm Max
Series MLG
Inductance 56 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.2GHz