Home / Varistors, MOVs / MLVC32V018C3500
minImg
MLVC32V018C3500
Eaton - Electronics Division
Product No:
MLVC32V018C3500
Description:
VARISTOR 22V 100A 3225
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 19.8 V
Capacitance @ Frequency 3500 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Varistor Voltage (Max) 24.2 V
Series MLVC
Package / Case 3225 (8063 Metric)
Energy 0.4J
Maximum AC Volts 14 V
Mfr Eaton - Electronics Division
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 18 V
Current - Surge 100 A