Home / Varistors, MOVs / MLVS1812AM18232DG
minImg
MLVS1812AM18232DG
INPAQ Technology Co., Ltd
Product No:
MLVS1812AM18232DG
Description:
VARISTOR 1812 VDC 26V SURGE 800A
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Varistor Voltage (Min) 31 V
Capacitance @ Frequency 2300 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 34.5 V
Varistor Voltage (Max) 38 V
Series MLVS
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Energy -
Maximum AC Volts 18 V
Mfr INPAQ Technology Co., Ltd
Features Thermally Protected
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 26 V
Current - Surge 800 A