Home / Fixed Inductors / MMD-06CZ-2R2M-V1-RU
minImg
MMD-06CZ-2R2M-V1-RU
Mag Layers
Product No:
MMD-06CZ-2R2M-V1-RU
Manufacturer:
Mag Layers
Description:
FIXED IND 2.2UH 8A 20 MOHM SMD
In Stock : 1080
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 10
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 14A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Series MMD-06CZ-V1
Inductance 2.2 µH